Renginiai

Įvykę renginiai

 • Ekskursija po Tauragnų apylinkes

  2016 metų gegužės 21 dieną sezono užbaigimo proga Antropoteosofų bendrijos nariai kartu su A. ir P. Ilgevičiais vyko į ekskursiją po Tauragnų apylinkes. Ekskursiją su didele meile ir nuoširdumu mums pravedė bendrijos narys, Tauragnų miestelio seniūnas Alvydas Danauskas bei Utenos bendrijos narių kuratorė Daiva Sabaliauskienė.Pirmiausia nuvykome prie Tauragnų piliakalnio, esančio Tauragnų miestelyje. Piliakalnis stovi prie giliausio Lietuvoje Tauragno ežero, kurio gylis – 60,5 metro. Nuo piliakalnio atsiveria puiki šio ežero panorama, netoliese įrengta tvarkinga ir prižiūrėta poilsiavietė. Nedidelis, bet labai gražus Tauragnų miestelis apgaubė jaukumu, o širdį džiugino žydinčios gėlės ir medžiai.Vėliau vykome prie Taurapilio piliakalnio, ant kurio kadaise stovėjo Tauro pilis. Anot legendos, senovėje į šias apylinkes užklydo karžygių būrys, kuriuos vedė kunigaikštis Rigimantas ir jį lydėjęs kanklininkas. Karžygiai sumigo, o kanklininkas kankliavo taip gražiai, kad paklausyti jo muzikos iš girios atėjo taurų. Jie ir parodė kanklininkui, kur turėtų stovėti pilis ir gyvenvietė.

  Netoliese piliakalnio rastas vertingas archeologinis radinys – V amžiaus kunigaikščio pilkapynas. Užlipę ant piliakalnio, grožėjomės nuo jo atsiveriančiu ežero vaizdu, o vėliau, leidę „vėjui prapūsti“ susikaupusias mintis, aplankėme netoliese esančią sodybą, puoštą įvairaus dydžio akmeniniais statiniais. Važiavome apžiūrėti ir Moko akmens, esančio netoli Šeimaties kaimo. Šis akmuo – sakralus ir ypatingas, turintis didelę galią. Legenda teigia, kad seniai seniai gyveno žmogus, vardu Mokas. Jis turėjo žmoną ir sūnų. Moką dažnai lankydavo žmonės, kurie prašė jo patarimo. Tačiau Mokas nusivylė žmonių tingumu, todėl su šeima iškeliavo šiaurės link. Kai Mokui ir jo šeimai reikėjo persikelti per Tauragno ežerą, jis pamokė savo žmoną, kad ši nieku gyvu neatsigręžtų ir nepasižiūrėtų atgal. Deja, Moko žmona nepaklausė, žvilgtelėjo į savo praeitį ir nuskendo, o Mokas kitame krante iš sielvarto suakmenėjo. Nuo tada žmonės pradėjo klausti šio akmens patarimų, prašyti pastiprinimo įvairiose gyvenimiškose situacijose. Mes taip pat pamėginome prakalbinti senąją Akmens Dvasią ir išgirsti jos atsakymus savo širdyse. Dar aplankėme Varniškių šaltinį ir netoliese esantį Varniškių ąžuolą. Tai senovėje buvusios sakralios vietos, iš kurių dvasinių jėgų galėjome pasisemti ir dabar.

  Ekskursijos metu patyrėme didžiulį dvasinį pastiprinimą, įkvėpimą, savo šaknų pažinimo džiaugsmą bei postūmį ir toliau eiti pasirinktu Keliu.

 • Kovo 5 d. sostinės gatvėse šurmuliuojant Kaziuko mugei, Vilniaus kolegijoje vyko rami ir džiugiai pakili šventė – pristatyta antropoteosofės, astrologės, rašytojos Audronės Ilgevičienės naujausioji knyga „Pirminės šventės“ ir tos pačios autorės knygos „Akmenų valdovo pasakojimai“ antrasis leidimas.„Pirminės šventės“„Pirminės šventės“ – ilgai ir nekantriai lauktas A. Ilgevičienės kūrinys. Tai jau 23-ioji autorės knyga. Pristatydama ją A. Ilgevičienė palygino kūrybos procesą su kūdikio gimimu. Taigi, šiuo požiūriu knyga – išties gausios, gražios ir reikšmingos šeimos narys. Autorė ją pavadino knygele dėl palyginti nedidelio jos formato: viso labo „tik“ 186 puslapiai. Tačiau jais, be abejo, knygos reikšmė ir svarumas nematuojamas.Šventės, Tikėjimo, Išminties, džiaugsmo ilgai laukus ir sulaukus motyvai skambėjo visų kalbėjusiųjų lūpose. Pasisakymai apie „Pirmines šventes“ buvo gana lakoniški, bet talpūs – išties sunku įvilkti į žodžio rūbą tai, kas netelpa į Erdvės ir Laiko rėmus… Esmė tvyrojo neištarta… Kiekvienas kalbėjusysis tarsi dovanojo klausytojams po mažą rakto – šifro dalelę, kurias sudėjus girdinčiajam pamažu turėtų atsiverti durys į vieną iš daugybės Išminties menių.Renginį vedęs aktorius Vytautas Rumšas vyresnysis ne tik įtaigiai skaitė knygos ištraukas, bet ir pasidalijo savo mintimis ir potyriais gilinantis į šią sakralią, daugiasluoksnę, ne taip paprastai atsiveriančią knygą: „… O žmogau, priimk tai, kam pasiruošęs.“Knygos autorė A. Ilgevičienė nuoširdžiai dėkojo ilgamečiam bendražygiui ir pagalbininkui Rimvydui Čirbai už unikalią nuotrauką viršeliui, taip pat rūpestingosioms knygos „pribuvėjoms“: leidėjai Tamarai Tichonovai, redaktorei Audronei Jautakienei ir knygos dailininkei Dianai Dailidienei.Autorės gyvenimo vyras Petras Ilgevičius kalbėjo apie Tikėjimą ir savo Kelią į jį, praplėtė prasminius knygos aspektus, savo žodžiais tarsi pratęsė knygos vibracijas čia ir dabar.Menininkė Renata Maldutienė knygai sukūrė subtilias ir nepaprastai įtaigias iliustracijas – gilios įžvalgos kūrinius, galinčius papuošti ne vieną grafikos parodą. Dailininkė kukliai nupasakojo iliustracijų kūrimo proceso etapus. Ji tarsi praskleidė uždangą ir leido klausytojams – būsimiesiems skaitytojams – pasinerti į knygos gelmę, įžiūrėti iš pirmo žvilgsnio nepastebimus dalykus, tampančius vartais ir raktais, padedančiais atrakinti ne vieną užraktą, saugantį Išminties lobyną.

   

  „Akmenų valdovo pasakojimai“

  Po pertraukos pristatytas A. Ilgevičienės knygos „Akmenų valdovo pasakojimai“ antrasis leidimas.
  2002 m. pirmąkart išleisti „Akmenų valdovo pasakojimai“ buvo antrasis kūrinys autorės bibliografijoje. Rašytoja trumpai prisiminė knygos sukūrimo istoriją ir aplinkybes, paskatinusias ją parašyti. Kaip pažymėjo pati autorė, pirmą kartą jos kūryboje – „Akmenų valdovo pasakojimuose“ – susipynė du informacijos klodai: parašytasis (sukurtasis), arba fabula, ir užrašytasis, arba perduodamoji Žinia.

  Antrojo leidimo iniciatorius Andrius Labanas įvardijo priežastis, dėl kurių jis to ėmėsi, papasakojo, kuo toji knygelė svarbi vaikams nuo 8 iki 80 metų, paminėjo sunkumus, su kuriais teko susidurti ją leidžiant, ir nuoširdžiai padėkojo visiems, prisidėjusiems prie šio darbo.

  Naujasis knygos leidimas papuoštas šiltomis ir prasmingomis dailininko Alberto Satkaus iliustracijomis. Leidėja Danguolė Garnelienė, daug prisidėjusi prie „Akmenų valdovo pasakojimų“ antrojo leidimo, pasakojo, kad dirbti su puikias iliustracijas sukūrusiu menininku buvo be galo įdomu. Kuklusis dailininkas pasidalijo savo mintimis, kilusiomis skaitant šią knygą, iliustracijų jai kūrimo ypatumais, ir trumpai užsiminė, kokią techniką panaudojo.

  Renginyje perskaityti kelių 8–14 metų vaikų atsiliepimai apie „Akmenų valdovo pasakojimus“. Lieka tik stebėtis ir džiaugtis dabartinių vaikų išmanumu ir skaitymo branda.

  A. Ilgevičienės knygos „Akmenų valdovo pasakojimai“ antrasis leidimas – tai pirmoji VšĮ „Idealistų būstinė“ išleista knyga. Pirmasis blynas gražus, skanus ir visai neprisvilęs. Leidėjai žadėjo imtis ir kitų anksčiau išėjusių A. Ilgevičienės knygų leidybos.

 

 • 2015 m. gruodžio 12 d. – Vilniaus kolegijoje įvyko Antropoteosofų bendrijos kalėdinis vakaras „Keturios stichijos“. Iš visos Lietuvos gausiai susirinkę bendraminčiai su šeimomis vos tilpo salėje. Didelio dėmesio sulaukė Audronės Ilgevičienės pranešimas apie šio laikotarpio aktualijas. Vėliau pranešėja išsamiai atsakė į susirinkusiųjų klausimus. Subtilia Ugnies stichijos misterija vakaro meninę dalį pradėjo vilniečiai. Judesys, šokis, muzika, vaizdo projekcijos, gyvai skaitomas tekstas susijungė į energetiškai stiprią visumą, kaip tikrame Zodiako rate, suteikdami impulsą visam vakaro vyksmui.

  Antrieji į sceną žengė kauniečiai. Ramiai ir lėtai, aidint dusliems gongo garsams, prasidėjo  Žemės stichijos misterija. Eilėraščiai, liaudies dainos, smuiko melodija, padėka protėviams ir pagarba Duonai – pagrindinės pasirodymo gijos, iš kurių tarsi savaime išsiaudė Tėvynės, Žemės paveikslas.

   

  Daug džiugių akimirkų žiūrovams dovanojo jungtinis Panevėžio ir Radviliškio bendraminčių pasirodymas. Atstovaudami Oro stichijai, jie lietuvių liaudies pasakos motyvais sukūrė smagią ir pamokomą istoriją apie bendrą stichijų darbą žmogaus labui bei pakvietė visus suktis lengvame valso sūkuryje.

  Oro stichijos pasirodymas

  Gražus ir prasmingas vakaro pabaigos akcentas, apibendrinantis visas stichijas, – Vandens stichijos misterija, kurią jautriai perteikė klaipėdiečiai.

  IMG_0054

  Visų stichijų atstovai pasveikino susirinkusiuosius su artėjančiomis šventėmis ir palinkėjo ugnies įkvėpimo, žemės tvirtumo, oro lengvumo ir vandens tyrumo.

  IMG_0071

  Po koncertinės dalies, šiek tiek išsisklaidžius stipriems įspūdžiams, prasidėjo linksmoji dalis: veikė rankų darbo įvairiausių dirbinių mugė, bendraudami bendraminčiai skanavo atsineštų vaišių, žvaliai sukosi šokių rateliai, skambėjo liaudies dainos.

 • 2015 m. rugpjūčio 1–3 d. Ažušiliuose (Molėtų r.) – seminaras „Tarnystės ir idealų santykis“. Seminarą vedė Audronė ir Petras Ilgevičiai.
 • Gegužės 17 d. Ažušiliuose (Molėtų r.), Audronės ir Petro Ilgevičių akmenų sodyboje, vyko Lietuvos antropoteosofų klubo 2014–2015 metų sezono uždarymas – gegužinė. Plačiau

  Renginyje dalyvavo daugiau nei 100 antropoteosofų su šeimomis ir svečių iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Šiaulių, Utenos, Rietavo.

  Angelas

  Angelas

  Akmenų sodybos šeimininkams, antropoteosofijos Lietuvoje pradininkams ir puoselėtojams Audronei ir Petrui Ilgevičiams klubo nariai naujų namų įkurtuvių proga padovanojo angelo statulą, apie kurios atsiradimą ir simbolinę reikšmę įdomiai papasakojo autorius Albertas Satkus.Per gegužinę buvo dainuojama, grojama, šokama. Norintys detaliau susipažinti su sodybos akmenų statiniais buvo pakviesti į ekskursiją. Veikė mugė, kurioje bendraminčiai prekiavo įvairiais savo rankų darbo dirbiniais.
  Nors oras buvo kiek šaltokas, renginys praėjo smagiai: žmonės dalijosi savo mintimis, aptarė nuveiktus bei planuojamus darbus, šildėsi prie laužo.

 • 2015 m. balandžio 18 d. – klubo narių susitikimas.
 • 2015 m. kovo 21 d. – klubo narių susitikimas. Plačiau
  Susitikime dalyvavo garbaus amžiaus svečias, Ignalinos Dvasinės minties bendrijos įkūrėjas, Bronislovas Kazlas, kuris mielai pasidalino savo sukaupta informacija apie sielą, sąmonę, gyvybės kilmę.
  Jo pranešimo tema – ,,Elementarios žinios apie sielą“.
  Antroje susitikimo dalyje susipažinome su naujais klubo nariais, pasidalinome naujausia informacija, pasiūlymais ir žiūrėjome Rimvydo filmo apie kelionę į Graikiją priešpaskutinę dalį.
 • 2015 m. vasario 21 d. – klubo narių susitikimas. Plačiau
  Dienotvarkė:
  1. Pilių teritorijos (Kalnų parko) istorija ir perspektyvos (Audronė Kasperavičienė).
  2. Šventviečių miestas Vilnius. Kodėl čia laidotas Šventaragis. Perkūno ir deivės Motinos šventyklos gyventojai. Ar buvo šventykla Žvėryne? Informacinis-energetinis Vilniaus laukas, jo ryšiai su pasauliu ir kosmosu. Neries ir Vilnelės upių santaka – dovana miesto energetikai (Vaclovas Mikailionis).
  Pristatyta:
  1. Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato direkcijos direktorė Audronė Kasperavičienė papasakojo Kalnų parko istoriją ir pristatė projektą dėl Kalnų parko tvarkymo.
  2. Etnologas Vaclovas Mikailionis savo pranešime papasakojo Vilniaus miesto atsiradimo istoriją, gamtos sąlygas bei Neries ir Vilnelės upių įtaką miesto ribų formavimuisi. Pristatė architekto restauratoriaus Sigito Benjamino Lasavicko archeologinius tyrinėjimus, Vilniaus miesto energetikos tyrimus. Savo pasakojimu apie buvusias Vilniaus miesto šventvietes atskleidė miesto dvasią.
  Skaitant pranešimą buvo pristatytos dvi knygos:
  – Rasos Ambraziejienės „Rasties versmė. Apie ženklus ir simbolius“ (384 p.).
  – Viliaus Gibavičiaus ir Vaclovo Mikailionio „Druidiškas gyvasties ugdymas. Žynių pratimai“ (128 p.).
 • 2015 m. vasario 1 d. 10 val. – pirmoji antropoteosofijos konferencija „Individo sąmoningumo reikšmė dabartiniame laikotarpyje. Kam reikalingas sąmoningumas?“
 • 2014 m. gruodžio 13 d. 16val. – šventinis klubo narių susitikimas.
 • 2014 m. lapkričio 15 d.  16val. – Antropoteosofijos klubo narių susitikimas.
 • 2014 m. spalio 18 d. 16 val. – Antropoteosofijos klubo narių susitikimas.
 • 2014 m. rugsėjo 20 d. 16 val. – visų Antropoteosofijos klubo grupių narių susitikimas.
 • 2014 m. gegužės 17 d. – visų Antropoteosofijos klubo narių kartu su Audrone ir Petru Ilgevičiais išvyka į Ladakalnį (Ignalinos r.).
 • 2014 m. kovo 15 d. – seminaras „Tikra – Netikra. Atskyrimas“.
 • 2014 m. vasario 15 d. – seminaras „Apie tapimą tikruoju ieškotoju ir Mokinystę“, III dalis.
 • 2014 m. sausio 18 d. – seminaras „Apie tapimą tikruoju ieškotoju ir Mokinystę“, II dalis.
 • 2013 m. gruodžio 21 d. – visų Antropoteosofijos klubo narių susitikimas. Svečiai – Audronė ir Petras Ilgevičiai.
 • 2013 m. lapkričio 16 d. – seminaras „Apie tapimą tikruoju ieškotoju ir Mokinystę“, I dalis.
 • 2013 m. spalio 19 d. – seminaras „Jelenos ir Nikolajaus Rerichų gyvenimo kelias“.
 • 2013 m. rugsėjo 21 d. – visų Antropoteosofijos klubo narių susitikimas. Svečiai – Audronė ir Petras Ilgevičiai.
 • 2013 m. gegužės 25 d. – visų Antropoteosofijos klubo narių kartu su Audrone ir Petru Ilgevičiais išvyka į Raigardo slėnį (Druskininkų r.).
 • 2013 m. kovo 16 d. – susitikimas su runų tyrinėtoju Juozu Šeimiu. J. Šeimio knygos „Egiptas, skitai, lietuviai runomis“ (2006) pristatymas.
 • 2013 m. sausio 19 d. – seminaras „Lietuvos teosofo Vydūno biografijos ir veiklos apžvalga. Stepono Stulginskio biografijos ir veiklos apžvalga“.
 • 2012 m. lapkričio 17 d. – seminaras „Teosofo ir antroposofijos pradininko Rudolfo Štainerio biografijos ir veiklos apžvalga“.
 • 2012 m. gegužės 19 d. – seminaras „Teosofijos pradininkės Jelenos Blavatskajos biografijos ir veiklos apžvalga“.