PradžiaKonferencijosAntroji antropoteosofijos konferencija

Antroji antropoteosofijos konferencija

Antroji antropoteosofijos konferencija ,,Tautos kultūrinio paveldo ir Dvasinės tapatybės svarba dabartiniu laikotarpiu“

2018 m. sausio 20 d.

2018 metais minėsime valstybės atkūrimo šimtmetį. Dabar, kaip ir anuomet, lietuvių ir Lietuvos ateities idėja yra ne mažiau svarbi. Globalizacijos procesams intensyvėjant vis dažniau pasigirsta raginimų išlįsti iš provincialumo kiauto, teigiama, kad visuotinei integracijai kliudantis tautiškumas tėra atgyvena, skaičiuojanti savo paskutines dienas, o senosios tradicijos, neturinčios prasmės dabarties kosmopolitui, tėra teatralizuotas masalas turistams.

Ar tikrai taip? Ar protėvių kultūrinis paveldas ir dvasinė tapatybė nebėra aktualūs dabarties žmogui? Ką laikome dvasiniu tautos paveldu ir kaip galime juo remtis dabartyje?
Kas yra tautos tapatybė?

Konferencijos tikslas išgryninti ir aptarti svarbiausius tautos Dvasinės tapatybės ir kultūrinio paveldo aspektus bei jų įtaką XXI amžiuje:

  • kilmės tapatybė – tikroji, nesudarkyta ir nepagražinta, tautos istorija, užrašyta ieškant Tiesos, remiantis visa įmanoma istorine medžiaga, nebijant laužyti susiklosčiusių stereotipų ir sustabarėjusių tradicijų bei mokslo autoritetų dogmų;
  • kultūrinė tapatybė, arba kultūros paveldas, arba emocinis ir mentalinis tautos laukas, talpinantis savyje visą per amžius sukauptą tautosakos lobyną, papročius, kalbą, tradicijas, kurių tikrąją esmę dar reikėtų gryninti ir atskleisti;
  • dvasinė tapatybė. Pati tvariausioji. Dar kitaip, Tautos rastis, teikianti ir palaikanti josios gyvybę, iš kurios randasi ir įgauna jėgų tautos kultūros paveldas, kurios įkvėpta kuriama tautos istorija. Senosios šventvietės, kalba ir šventieji ženklai – dariniai, gimę šiose erdvėse.

Kas iš mūsų protėvių paveldo aktualu dabarčiai? Kaip ir kuo jis gali mums padėti kurti ateitį? Kas gali padėti lietuvių tautai išlikti viską apimančios niveliacijos sūkuryje?

Konferencijos programa

  1. ,,Tautos kultūrinio paveldo ir Dvasinės tapatybės svarba dabartiniu laikotarpiu“. Audronė Ilgevičienė antropoteosofė. Pranešimo tekstą skaitykite čia.
  2. ,,Klaudijaus Ptolemėjo Geografija ir Rytų Baltijos tautos“. Akad. Eugenijus Jovaiša, LMA akademikas, profesorius, archeologas.
  3. ,,Prūsų žemės trauka“. Doc. dr. Valdemaras Šimėnas, archeologas.
  4. ,,Tautos su Vyčio ženklu lemtis“. Vaclovas Mikailionis, etninės kultūros tyrinėtojas.
  5. ,,Tauta istorijos verpetuose“. Prof. Bronius Genzelis, lilosofas, politinis ir visuomenės veikėjas, signataras.
  6. ,,Vydūnas. Apie tautą ir valstybę“. Dr. Vacys Bagdonavičius, Vydūno draugijos garbės pirmininkas.
  7. ,,Dvasinė tautiškumo esmė“. Dr. Dainius Razauskas, mitologas, religijotyrininkas, rašytojas.
  8. ,,Mitologiniai akmenys Stakliškių–Aukštadvario apylinkėse“. Rita Balsevičiūtė, Istorikė, vyr, kultūrologė (Aukštadvario regioninis parkas).
  9. ,,Medis – Motinos Žemės maloningumo įrodymas senovės ir dabarties lietuvių gyvenime“. Algis Davenis, Lietuvos arboristikos centro direktorius.
  10. ,,Dievatavimai – tarp vakar ir šiandien“. Gediminas Žilys, muzikantas, senosios lietuvių kultūros puoselėtojas.
  11. ,,Aisčiai mano gyvenime“. Deivydas Jonelis, Lietuvių filologijos ir naujosios graikų kalbos specialybės studentas.
  12. ,,Proto ir intuicijos dermė ieškant istorinės tiesos“. Jurgita Rumšienė, istorikė.

Konferencijos įrašai

Paskelbta: