Aisčių Dvasinės Tapatybės beieškant

Aisčių Dvasinės Tapatybės beieškantSamotrakė – tūkstantmečius istorijos skaičiuojanti  senųjų misterijų sala, esanti Egėjo jūros šiauriniame regione ir priklausanti Graikijai.

2015 metų liepą atvykę į salą  Audronė ir Petras Ilgevičiai buvo itin nustebę, kai ten esančios Didžiųjų Dievų šventyklos darbuotojas, sužinojęs iš kur jie  atvyko, pasakė: „Sveiki sugrįžę namo. Čia yra Lietuva…“

Tokia buvo pradžia…

Dėl šio įvykio buvo surinkta 34  įvairių profesijų žmonių grupė, kuri 2016 m. rugpjūtį išvyko į Samotrakę.

Kelionės tikslas – kiekvienam įmanomais metodais patyrinėti galimus aisčių buvimo pėdsakus Samotrakės saloje. Ekspedicijoje laikytasi dvasinio keliavimo reikalavimų, informacijos ieškota empiriniais  ir intuityviaisiais metodais. Rasta mokslui priimtina medžiaga perduota atitinkamų sričių specialistams tolesniems tyrimams, tačiau keliavimo tikslas nebuvo vien mokslui priimtinų faktų paieška.

Dar prieš vykdami supratome, kad svarbiausia ne tai, ar rasime daiktinių aisčių buvimo saloje įrodymų, praėjus daugiau negu trims tūkstančiams metų, ar  nerasime. Suvokėme, kad šis žygis būtinas aisčių dvasinei tapatybei patvirtinti, nes vis daugėja Lietuvoje žmonių, nebetikinčių savo tautos dvasinėmis šaknimis.

Taigi, šioje knygoje Jums pateikiama šios, netradicinės, ekspedicijos medžiaga. Ją sudaro trys tekstų grupės: istorinis-archeologinis kontekstas, intuityviosios įžvalgos ir kelionės dalyvių patirtys.

Ekspedicijos vaizdo medžiaga pateikta įklijuotame DVD diske. Jame rasite:

  • knygoje aprašomų interviu su vietiniais salos gyventojais graikais vaizdo įrašus (Janiu Maltesos ir Janiu Antonios);
  • pokalbį su archeologu Dimitriu Matsu;
  • filmuotą medžiagą apie ekspediciją: pamatysite dalyvių saloje aplankytas vietas, daugiau sužinosite apie dvasinio keliavimo ypatumus.

Ši knyga – tai  medžiaga apmąstymams, skirta ypač tiems, kuriems aisčių tema yra svarbi.

Tai – kelionė į save, savosios Tautos nebeatmenamą praeitį, kuri šiandien tiesia kelią į būsimą ateitį.

Galima įsigyti Astromineralogijos centre.