Prisijungti

(tik registruotiems nariams)

Pažintinė-piligriminė kelionė į Bosniją ir Hercogoviną

Ankstyvą rytą Antropoteosofų bendrijos piligrimai leidosi į dar vieną pažintinę-piligriminę kelionę. Įveikus Lenkijos, Slovakijos, Vengrijos, Kroatijos sienas pasiekta Bosnijos ir Hercegovinos sostinė Sarajevas.

Jau pirmadienio rytą grupės laukė paslaptingasis Bosnijos piramidžių slėnis ir aukščiausios pasaulio piramidės. Visą dieną tyrinėtas slėnis: priešistorinis požeminis labirintas, regykla, Vratnicos pilkapis ir Mėnulio piramidė.

Vakarop sugrįžta į Sarajevą. Bosnė gidė supažindino su šiuo nuostabiu miestu – kandidatu į pasaulio paveldo objektus. Iki vėlumos klaidžiota po jaukų senamiestį, kuriame gausu ne tik mečečių, bet ir krikščioniškų bažnyčių. Visos šios religijos ištisus šimtmečius draugiškai gyvavo viena šalia kitos, kol neprasidėjo Jugoslavijos irimas ir karas, kurio pėdsakai išlikę iki šių dienų.

Pažintis tęsėsi aplankant Mostar, kuris įrašytas į pasaulio paveldo sąrašą ir didžiuojasi senuoju tiltu; Blagajų, kur šalia sraunaus Bunos šaltinio ištakų stovi musulmonų dervišų tekija (maldos namai); Počitelį ir Radimlę – didžiausią Balkanuose bogomilų nekropolį.

Aplankius svarbiausiuss turistinius objektus, grupė atvyko į Medžiugorję – katalikišką salą musulmoniškoje šalyje. Ši vietovė lankoma viso pasaulio piligrimų nuo 1981 m. birželio 24 d.įvykio, kai Dievo Motina, pasivadinusi Taikos Karaliene, apsireiškė šešiems vaikams ,.

Nuo tos dienos Viešpaties Motina apsireiškia kiekvieną dieną ir kartą per mėnesį siunčia savo prašymą visai žmonijai (iš www.medjugorje.lt).
Čia praleistos kelios maldų ir meditacijų dienos. Kopta į Apsireiškimų ir Kryžiaus kalnus. Birželio 2 d. rytą budėta laukiant kasmėnesinio švč. Mergelės apsireiškimo vienai iš regėtojų Mirjanai Dragovič-Soldo. Gauta žinia buvo išversta ir perskaityta įvairiomis kalbomis.

2016 06 02 pranešimas Mirjanai Dragovič-Soldo
Brangūs vaikai,
kaip Bažnyčios Motina, kaip jūsų Motina, šypsausi žvelgdama į jus: kaip jūs ateinate pas mane, kaip jūs buriatės aplink mane, kaip jūs manęs ieškote. Mano atėjimai pas jus – tai įrodymas, kaip stipriai jus myli Dangus. Jie nurodo jums kelią į amžinąjį gyvenimą, į išganymą. Mano apaštalai, jūs, kurie siekiate turėti tyrą širdį ir mano Sūnų joje, jūs esate gerame kelyje. Jūs, kurie ieškote mano Sūnaus, ieškote teisingai. Jis paliko daug savo Meilės ženklų. Jis paliko viltį. Lengva Jį surasti, jeigu esate pasiruošę aukai ir atgailai, jei turite kantrybės, gailestingumo ir meilės savo artimiesiems. Daug mano vaikų nemato ir negirdi, nes jie nenori. Jie nepriima mano žodžių ir darbų; vis dėlto per mane mano Sūnus kviečia kiekvieną. Jo Dvasia apšviečia visus mano vaikus. Dangiškojo Tėvo šviesoje, Dangaus ir Žemės vienybėje, abipusėje meilėje – nes meilė pažadina meilę ir padaro darbus svarbesnius nei žodžiai. Todėl, mano apaštalai, melskitės už savo Bažnyčią, mylėkite ją ir darykite meilės darbus. Kad ir kokia išduota ar sužeista, Ji čia, nes ateina iš Dangiškojo Tėvo. Melskitės už savo ganytojus, kad juose galėtumėte išvysti mano Sūnaus meilės didybę.
Dėkoju Jums.

(iš anglų k. vertė Agnė V.)

Kelionei artėjant į pabaigą, aplankytas Ostrogo stačiatikių vienuolynas Juodkalnijoje, į kurį atvyksta ne tik stačiatikiai, bet ir katalikai, musulmonai. Žmonės čia ieško sveikatos, tikisi išgyti. O tai, kad ši ypatinga vieta gausiai lankoma, liudijo daugybė po atviru dangumi susiruošusių nakvoti piligrimų.

Verta paminėti dar keletą džiugių patirčių kelionės metu:įmerktos kojos į Bunos šaltinį, maudytasi po įspūdingo grožio Kravicos kriokliais, atsigaivinta Kroatijos krantus skalaujančiame Adrijos jūros vandenyje.

Susisiekite su mumis