Prisijungti

(tik registruotiems nariams)

Pažintinė-piligriminė kelionė į Lenkiją

2015 m. birželio 10–14 dienomis būrelis Lietuvos antropoteosofijos klubo narių keliavo po Lenkiją. Šios piligriminės kelionės pagrindinė intencija – malda už Meilę ir Taiką pasaulyje.

Aplankytosnuostabios ir šviesios su švč. Mergelės Marijos apsireiškimais susijusios arba turinčios stebuklingų paveikslų vietovės.

Pirmiausia apsilankyta Gietčvaldoje. Tai vienintelė Vatikano pripažinta Dievo Motinos apsireiškimo vieta Lenkijoje. Ji dar vadinama Lenkijos Lurdu ir yra lyginama su Prancūzijoje esančiu Lurdu bei Portugalijoje – Fatima. 1877 m. švč. Mergelė Marija ne kartą pasirodė 12–13 metų mergaitėms ir prašė kalbėti rožinį. Tais pačiais metais rugsėjo 8 d. Marija palaimino ištryškusį šaltinį. Užfiksuota liudijimų apie gautas malones.

Tuomet apžiūrėtas Stary Licheno piligrimų centras. Svarbiausia vertybė – Sopulingosios Dievo Motinos paveikslas, jau nuo pirmojo Marijos apsireiškimo 1836 m. teikiantis malones. Licheno švč. Dievo Motinos bazilika – pati didžiausia šventovė Lenkijoje (bazilika yra 7-ta pagal dydį Europoje, 11-ta pagal dydį pasaulyje). Šventovė pastatyta už viso pasaulio lenkų surinktas aukas. Jos statyba truko 10 metų. Ši bazilika – tai Lenkijos katalikų bažnyčios Votumas (dėkingumo dovana) krikščionybės 2000 m. jubiliejui. Čia gali tilpti 17 000 maldininkų.

Apsistota Čenstakavos šv. Kasparo piligrimų namuose ir iš čia toliau tyrinėtos piligriminės vietovės. Didžiausias dėmesys skirtas ČENSTAKAVOS Jasna Gora Dievo Motinos šventovei.

Jasna Gora (šviesioji kalva) yra Čenstakavos miestelyje įsikūrusi Dievo Motinos šventovė . Švč. Mergelės Marijos paveikslas, vadinamas Juodosios Madonos paveikslu, yra Jasna Goros šventovės didžiausia vertybė, pritraukianti minias piligrimų tiek iš Lenkijos, tiek iš viso pasaulio. Šventovė atidaryta nuo 5 valandos ryto iki vėlaus vakaro. Bet kada čia užsukus galima rasti šurmuliuojančius būrelius žmonių, tačiau vietos užtenka kiekvienam.

Skirta diena išvykai į šventojo Kryžiaus kalnus. Tai vieni seniausių kalnų Europoje. Mūsų tikslas buvo aplankyti ir patyrinėti Lysa Gora kalną (plikąjį kalną, dar kitaip vadinamą Šv. Kryžiaus kalnu), iškilusį 595 metrus virš jūros lygio. Čia nuo XI a. įsikūręs benediktinų vienuolynas, yra bažnyčia, kurioje laikoma šv. Kryžiaus relikvija. Mūsų klubo piligrimams buvo suteiktas palaiminimas šia relikvija ir galimybė prisiliesti prie jos. Šis kalnas buvo pati švenčiausia Lenkijos vieta iki to laiko, kol suklestėjo Čenstakavos Jasna Gora šventovė. XVI-ojo a. benediktinų užrašai teigia, kad Lysa Gora kalnas senovėje buvo pašvęstas trims dievybėms: Ladai, Bodai ir Lelai.

Rasta laiko pasigrožėti labai šiltai piligrimus sutikusia Krokuva. Lydėjo puiki gidė – lietuviškų šaknų turinti lenkaitė. Ji nustebino ir sužavėjo tuo, kad pamokino Lietuvos istorijos. Vavelyje prie Jono Pauliaus skulptūros įdegta ugnelė už Meilę ir Taiką.

Be abejo, aplankytos ir įžymiosios Veličkos druskos kasyklos. Esant 36 ºC karščiui, grupė su dideliu malonumu nusileido į 135 m gylio apie +14 ºC pastovios temperatūros įspūdingus požemius.

Kitą rytą dar godžiai mėgautasi paskutinėmis valandomis Čenstakavos Dievo Motinos buveinėje. Atsisveikinus su šia nuostabia vieta, pasukta namų link.

AČIŪ visiems, keliavusiems vieni kitus palaikančioje bendrystėje ir tyloje. Drauge labiau pažinome kitokią Lenkiją, jos žmones, vieni kitus ir save.

Susisiekite su mumis