PradžiaDobilas

Dobilas

Dobilas. Nuotrauka K. Bratkausko

Išlyginus ir paruošus lauką, jame buvo nubraižytas 29 metrų (29 metai – Saturno, arba Laiko ir Karmos valdovo, ciklas) skersmens ratas, jo viduje – keturlapis dobilas, kurio lapai nukreipti į pagrindines pasaulio šalis. Pačiame centre numatytas šventasis aukuras. Prieš darbų pradžią buvo daug meldžiamasi. Pradėta dirbti tiksliai astrologiškai parinktu laiku. Technika naudota minimaliai. Darbus baigus, niekas neturėjo teisės įžengti į ratą 40 dienų, išskyrus statytojus, kurie ten meldėsi.

Dobilas. Nuotrauka P. Ilgevičiaus
Dobilas. Nuotrauka P. Ilgevičiaus

Kiekvienas Dobilo lapas sudėtas iš dvylikos akmenų. Jie reiškia keturias stichijas – elementus: žemę, vandenį, orą ir ugnį, tiesiogiai veikiančius žemiškąjį gyvenimą. Dobilo centro ratas su aukuru – tai eterio elementas, arba stichija, kurioje gyvena visi subtilieji pasauliai ir jų dievai.

Dobile įkuriama ugnis – tai žmonių, kurie meldžiasi, širdžių auka Kūrėjui, dėkojant arba prašant pagalbos svarbiais šaliai ir pasauliui klausimais, o ne dėl asmeninių problemų. Ugnis čia niekados nebuvo, nėra ir neturi būti kuriama dėl kieno nors asmeninių reikalų. Kuo sąmoningesni žmonės meldžiasi, tuo maldos efektyvumas didesnis ir tuo platesnis rato poveikis aplinkai, vadinasi, Lietuvai ir toliau… Į ratą įeinama ir iš jo išeinama vienu takeliu, ne bet kaip.

Dobilas. Nuotrauka P. Ilgevičiaus
Dobilas. Nuotrauka P. Ilgevičiaus

Dėl rato sakralinės paskirties po jį nevaikštinėjama, išskyrus kada reikia ten ravėti ar ką nors tvarkyti. Nepageidautina, kad po jį lakstytų šunys ir net vaikai, nes taip jaukiama jo rimtis, o energija sklaidoma chaotiškai. Turistai Dobilą gali apžiūrėti iš šono.

Paskelbta: